9 найцікавіших пам'яток Дрездена

9 найцікавіших пам'яток Дрездена
16 серпня Дрезден святкує День міста. Самі німці люблять називати його «Флоренцією на Ельбі». Підставами для такого поетичного образу служать численні будівлі та церкви в стилі бароко, багаті зібрання живопису та інших творів мистецтва. Називаємо 9 місць в Дрездені, які неодмінно варто побачити.

Театральна площа Дрезден, Німеччина

З цієї площі у багатьох починається знайомство з Дрезденом. Вона нагадує про імперський минуле міста. Стоячи на ній, можна побачити відразу всі головні визначні пам'ятки міста - Цвінгер, придворну церкву, оперний театр. У центрі площі - пам'ятник освіченому монарху, королю Саксонії Йогану, який перевів на німецьку «Божественну комедію» Данте.

Фрауенкірхе Дрезден, Німеччина

Лютеранська Фрауенкірхе була побудована в першій половині XVIII століття. У ній могли одночасно перебувати 3,5 тисячі парафіян. Чудові інтер'єри і величезний купол зникли в лютому 1945 року, коли на Дрезден обрушилися «килимові бомбардування» союзних військ. Після закінчення Другої світової влада НДР прийняли рішення залишити руїни церкви як нагадування про страшні дні. До ідеї про відновлення храму повернулися лише в 1989 році. Будівельні роботи, що почалися в 1994 році, завершилися урочистим відкриттям Фрауенкірхе в 2005-му.

Цвінгер Дрезден, Німеччина

Цвінгер сьогодні - це цитадель кращих музеїв Дрездена. А до середини XVIII століття ансамбль з чотирьох будівель, оточений клумбами і фонтанами, виконував роль розважального центру вищого світу, де влаштовувалися паради, свята і одруження. Пізніше дозвілля можновладців перемістився на нові території, а в Цвінгері стали відкриватися бібліотеки та музеї. У 1945 році всі будівлі були зруйновані. Німці буквально по камінчику зібрали весь палацовий ансамбль, який сьогодні є одним з найкрасивіших місць Дрездена.

Дрезденська галерея Дрезден, Німеччина

Дрезденську галерею називають також Галереєю старих майстрів. Тут зберігаються «Сикстинська Мадонна" Рафаеля, «Дівчина, що читає лист біля відкритого вікна» Вермеєра, «Блудний син в таверні» Рембрандта, «Шоколадниця» Жана-Етьєна Ліотара ... Всього у зборах зберігається близько 750 полотен, які набували протягом усього XVIII століття правителі Саксонії.

Панно «Парад курфюрстів» Дрезден, Німеччина

На стометровому панно зображені всі члени династії будинку Віттін. Витоки цієї незвичайної «картини» лежать ще в XVI столітті, коли у дворі королівської стайні проводилися лицарські турніри, і курфюрсти Саксонії захотіли відобразити на стіні своїх предків і себе. Спочатку зображення малювали на стіні за допомогою фарб, які змивали дощі. Потім були керамічні плитки. І тільки в 1904 році в Мейсене зображення помістили на порцелянові плитки, що збереглися до наших днів.

Опера Земпера Дрезден, Німеччина

Будівля дрезденській опери цілком може позмагатися з паризької Опера Гарньє. Крім того, що Опера Земпера є одним з найкрасивіших театрів світу, в ній також грає один з найстаріших оркестрів світу, якому вже понад 460 років. Історія біля будівлі багата. Архітектору Готфриду Земперу довелося будувати його двічі, оскільки перший театр, зведений у 1841 році, згорів при пожежі через 28 років після відкриття. Друга будівля опери з вишуканими інтер'єрами і неймовірною акустикою з'явилося в 1878 році.

Хофкирхе Дрезден, Німеччина

Католицька Хофкирхе, побудована в 1755 році на березі Ельби, вважається найбільшою в Саксонії. Архітектори, що зводили її, були змушені влаштувати довгий коридор для хресного ходу всередині церкви, тому що в XVIII столітті в протестантській Саксонії були заборонені католицькі ходи вулицями. Хофкирхе вважається і однією з найкрасивіших церков. Її балюстраду прикрашають 78 триметрових фігур святих і апостолів.

Тераса Брюля Дрезден, Німеччина

Спочатку цей променад був частиною міської кріпосної стіни, але потім «балкон» зробили місцем для прогулянок. Назвали терасу на честь графа Генріха Брюля, який обіймав посаду міністра короля польського і курфюрста саксонського Авгуcта III, який правив у середині XVIII століття. Саме граф перетворив цю частину фортечної споруди в прогулянкову алею, замовивши архітектору споруду бельведера, бібліотеки, саду. Правда, на початку XX століття всі ці будови були серйозно реконструйовані.

Замок-резиденція Дрезден, Німеччина

Цей замок - одне з небагатьох уцілілих в місті будов під час бомбардувань 1945 року. Хоча від початкового проекту будівлі, що з'явився на цьому місці в XIII столітті, мало що залишилося, оскільки він постійно перебудовувався. Екскурсоводи люблять повторювати, що замок - зразок безлічі архітектурних стилів, від романського до еклектики. Сьогодні в ньому працюють кілька музеїв. Найпопулярніший - «Зелені склепіння» - знаменита колекція коштовностей.