7 головних визначних пам'яток Швейцарії

7 головних визначних пам'яток Швейцарії
1 серпня Швейцарія відзначає день конфедерації. У цей день в 1291 три кантону об'єдналися у військовий союз. Сьогодні країна складається з 26 кантонів і вважається однією з найпривабливіших країн для туризму. Розповідаємо про 7 головних визначних пам'ятках Швейцарії.

Замок Егль Швейцарія

Цей замок розташований в самому серці кантону Шаблі (містечко Aigle, недалеко від Монтре). Він був побудований герцогами Савойськими в 12 столітті. З 1475 замок належить уряду Берна. Тепер замок - це цитадель вин і виноробства з музеями та ресторанами. Музей вина і виноградарства представляє більш ніж 1500-річну історію вина, виноробства та споріднених професій.

Гора Пілатус Люцерн, Швейцарія

Піднявся на висоту 2129 м відкриваються види на чудові гірські Дістатися туди можна по самій крутий в світі зубчастої залізниці (кут підйому - 48 градусів!) Від села Alpnachstad (закрита в зимовий час), або по 3-х ступінчастою канатній дорозі (круглий рік) від села Kriens. Можна і пішки, час у дорозі - 4-5 годин. Існує легенда, що гора названа на честь римського прокуратора Понтія Пілата, тіло якого нібито було поховано біля гори.

Церква Фраумюнстер Цюріх, Швейцарія

Неподалік від собору Гроссмюнстер знаходиться старовинна романська церква жіночого монастиря Фраумюнстер. Обитель заснував в 853 році король Людовик II Німецький. Сьогодні це діюча реформаторська церква в самому центрі старого міста. У церкві знаходиться найбільший оргáн у всьому кантоні Цюріх. Але особливу популярність Фраумюнстер отримала завдяки кольорові вітражі, виконаним Аугусто Джакометті в 1945-му році (північний трансепт) і Марком Шагалом в 1970-м (п'ять вітражів в хорі: вікно Пророка, вікно Закону, вікно Якова, вікно Сіону і вікно Христа) і в 1978-му році (кругле вікно-розетка в південному трансепті). Це найбільш вражаюча частина собору. Якщо на вулиці сонце, то вітражі немов світяться зсередини.

Женевський фонтан Женева, Швейцарія

Ж д'О - один з найбільших фонтанів у світі. Висота фонтану становить 140 м. Швидкість потоку - 500 літрів в секунду. Вперше фонтан був встановлений трохи нижче за течією від сьогоднішнього місця розташування, але в честь 600-ої річниці Швейцарської Конфедерації фонтан перенесли в саме місто для загального милування. Працює Ж д'О цілий рік, крім морозних і дуже вітряних днів. Вечорами з весни до осені його підсвічують 12 прожекторів.

Парк «Швейцарія в мініатюрі» Лугано, Швейцарія

У цьому селі, розташованої в декількох кілометрах від Лугано, знаходиться парк «Швейцарія в мініатюрі», де можна за один день ознайомитися з головними пам'ятками країни: тут близько 120 моделей швейцарських замків, соборів та інших виняткових будов. По території міні-Швейцарії прокладено більше трьох кілометрів залізниць по яких бігають 18 поїздів. Крім поїздів в крихітній країні є фунікулери і канатні дороги в горах, човни на озерах і навіть машини бігають по гірських серпантинах. Цьому парку вже більше 50 років. Він би відкритий 6 червня 1959 року. Парк розташований в унікальному місці: гірські масиви цього регіону знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

Гора Маттерхорн Швейцарія

Гірський пік на логотипі швейцарської шоколадки «Toblerone» не сплутати ні з чим: схожий на чотирикутну піраміду Маттерхорн вважається однією з найбільш впізнаваних вершин в Альпах. Цією горою (її висота - 4478 метрів), що нависає над селом Церматт, марять всі поважають себе альпіністи. Існує більше 30 маршрутів сходження на цей пік, але доступні вони лише досвідченим профі. Забавно, що мальовнича гора виявилася не тільки на упаковці батончика, але і «заповзла» всередину неї: є ідея, що незвичайна зубчаста форма шоколаду - багаторазова мінірепліка форми самого Маттерхорна. До речі, якщо придивитися, то в центрі логотипу можна виявити ведмедика. Він символізує швейцарську столицю і батьківщину «Toblerone» - місто Берн, який, згідно однієї етимологічним версії, перекладається як «місто ведмедів».

Шильонский замок Швейцарія

Шильонский замок, який правильніше називати Шато Шійон, - це спочатку резиденція герцогів Савойський. «Виросла» вона на березі Женевського озера в XIII столітті. Як всі подібні споруди в той час, призначена була для того, щоб оборонятися від ворогів. Адже дорога, що проходить між горами і озером, протягом кількох століть була єдиним шляхом, який з'єднував північні окраїни Європи з південними. У 1891 році замок отримав статус історичної пам'ятки, і з тих пір в ньому відкрито музей. Лицарські обладунки, гербовий зал, спальня герцога - все це доступно для огляду.