Вівторок, 22 грудня 2015 14:57

Затонулий корабель «Карнатік», Хургада

Затонулий корабель «Карнатік», Хургада

Це один з найпопулярніших wreck-спотів, що є на Червоному морі, і в Хургаді зокрема, готелі якої пропонують високий рівень сервісу. І один з кращих зразків кораблів XIX століття, знайдених де-небудь у світі. Останки пасажирського пароплава «Карнатік» лежать на 25-30-метровій глибині. Його кормова і носова частини, зарослі коралами, збереглися практично недоторканими, і навіть можна досліджувати трюми, в яких досі перебувають старовинні бочки.

Оснащений щоглами і вітрилами, пароплав «Карнатік» був обладнаний чотирициліндровим двигуном. Він вважався одним з найсучасніших торгово-пасажирських суден другої половини XIX століття і переміщався між Суецом, Бомбеєм і Китаєм. У вересні 1869 «Карнатік» наскочив на величезний риф неподалік від острова Шадван в Червоному морі. На борту пароплава в цей момент знаходилися 230 пасажирів, а також цінний вантаж: тюки з бавовною, листова мідь, королівська пошта і найголовніше - скрині з золотими монетами (близько 40 тисяч фунтів стерлінгів - приблизно мільйон фунтів в наші дні).

Капітан судна спочатку розраховував врятувати судно: він наказав викинути за борт бавовну, сподіваючись, що приплив стягне «Карнатік» з рифа. Але час минав, пароплав тріщав по всіх швах і не рухався з місця. Коли людям нарешті дозволили зайняти місця в шлюпках, пароплав раптово розвалився на дві частини і дуже швидко затонув. Три десятка людей загинули (решта були врятовані вітрильником «Суматра», що проходив неподалік), і все, що знаходилося в трюмах корабля, пішло на дно. Протягом наступних тижнів водолази витягли з 70-метрової глибини частину вантажу, але кілька скринь із золотом, за легендою, залишилися всередині пароплава. Мисливці за скарбами пірнали до «Карнатік» багато разів, потроху дістаючи все, що могли знайти. Вважається, що далеко не всі скрині були виявлені ...