Понеділок, 14 грудня 2015 06:58

Собор Святого Сімейства, Барселона

Собор Святого Сімейства, Барселона

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Антоніо Гауді витратив на Саграда Фамілія останні 40 років свого життя. Але загибель архітектора під колесами фатального трамвая не є головною причиною незавершеності будівлі. Вся справа в первісному рішенні будувати собор лише на приватні пожертвування. Зараз проти завершення Собору виступають іспанські інтелігенти: вони бояться, що в поспіху будівля просто зіпсують.

Саграда Фамілія сьогодні - це грандіозне, ніби виросло з землі споруда з підносяться над «неоготичними» шпилями підйомними кранами і інопланетним декором, що зображує сцени зі Святого Письма. У центрі є ліфт, який доставить на майданчик, звідки видно всю Барселона. Готуйтеся вистояти туди величезні черги. Усередині храму - вівтар і безліч несподіваної форми капел. Там проводяться служби та концерти. Забавно, що храм, що вважався в народі головним собором Барселони, був освячений лише 7 листопада 2010 року.