Понеділок, 14 грудня 2015 00:13

Рибний ринок, Мале

Рибний ринок, Мале

Якщо ви опинитеся в Мале ввечері, то побачите не тільки забавну картину, як сотні держслужбовців в білих сорочках і краватках сідають на велосипеди і роз'їжджаються по домівках, а й кульмінацію робочого дня - повернення рибалок до рідних берегів. Для цього вам потрібно прийти на Рибний ринок (на північ від порту). Це одне з найбільш примітних місць в Мале, адже риба для мальдівци - що картопля для російського: і в суп, і в салат, і в млинець з пирогом.

З ранку на ринку торгують макреллю власники маленьких човників bokkuraa, до 12 години підтягуються риболови з великих човнів-дхоні зі своїми червоними окунців-Снаппер, креветками, восьминогами і баракудою, а ввечері починається найцікавіше: великі рибальські катери причалюють до ринку, команди сходять на сушу і вивантажують денний улов - літаючу рибу і жовтого тунця (від маленьких рибок до гігантських рибин). А оскільки більшість жителів справжньою рибою вважають виключно тунця, то ціни на ринку починають підніматися саме вечорами.

До речі, куплену на ринку рибу вам упакують в лід, а в будь-якому ресторані місцевий шеф-кухар приготує її прямо у вас на очах.

У двох кварталах від Рибного ринку знаходиться базар, де торгують колодами, а за ним - карнавальна різнобарв'я овочевого і фруктового ринків. На прилавках - жовті ананаси і лимони, малахітово-червоні кавуни, помаранчеві папайї та гарбуза, смарагдові дуріани, а також «банани-кокоси, апельсиновий рай» - загалом, все, що потрібно для вітамінного збагачення організму та літньо-радісного настрою.