Неділя, 13 грудня 2015 14:21

Музей авіації, Шарджа

Музей авіації, Шарджа

Цей досить незвичайний для Еміратів музей був колись першим аеропортом в ОАЕ. У Британській компанії «Імперські авіалінії» виникла ідея використовувати Шарджу для проміжної посадки своїх літаків, що здійснювали комерційні рейси з Великобританії до Індії. У 30-х роках поруч з морем укатали тверду сольову майданчик для приземлення і, за велінням Шейха Султана, побудували форт для розміщення вантажів і пасажирів. Трохи пізніше аеропорт став перевалочною базою і для літаків, що летять транзитом до Австралії.

У 1950 році (після того, як Королівські Повітряні Сили Великобританії подовжили смугу) форт служив штаб-квартирою Об'єднаних Розвідувальних Сил, які патрулювали територію між Саудівською Аравією і Оманом, а в 60-х став ще й базою для навчання і тренування пілотів. Крім того, форт Al Mahatta був першим метеорологічною станцією в ОАЕ та Омані. З 1934 по 1976 роки тут збиралася інформація за метеоумовами.

У 1977 році аеропорт Шарджі «змінив місце проживання», переїхавши вглиб материка, переїхала разом з ним і метеостанція, яка працює і понині. Старий аеропорт став музеєм Al Mahatta, а його злітна смуга перетворилася на вулицю Короля Абдула Азіза (King Abdul Aziz St.). Там і зараз можна проїхатися по старих плитах, лаючи неважливе якість дороги і не відаючи, що їдеш по колишній злітно-посадковій смузі. В експозиції музею - фотографії та макети, що розповідають про славне минуле аеропорту, можна подивитися хроніку з життя тих часів. Є ще вражаючий ангар зі старими гвинтовими літаками і заправником, де не забороняється фотозйомка, і багато штучки можна помацати руками.