Вівторок, 15 грудня 2015 21:00

Морський музей, Барселона

Морський музей, Барселона

Головний експонат музею - гігантська один-в-один копія бойового галеона іспанського полководця XVI століття дона Хуана Австрійського. Галеон прославився своєю участю в битві християн Іспанії проти мусульманської Туреччини при Лепанто. На борт корабля можна піднятися і за допомогою 3D-технологій відчути себе справжнім морським капітаном, що не боїться ні бур, ні піратів.

Королівські верфі Барселони XIII-XIV ст. в декількох кроках від головної столичної вулиці Рамбла - унікальна штука: більше ніде в Європі такий старовини не знайти. Прозорі стіни, готичні арки, величезні просторі зали, і все це тепер належить знаменитому Морському музею: щоб обійти його, знадобиться набагато більше 360 хвилин.

Крім королівського галеона в колекції Морського музею зберігаються моделі безлічі кораблів всіх форм і розмірів, в тому числі судно самого Магеллана - Санта Марія де ла Вікторія, яка вчинила перший у світі кругосвітню подорож.

Ще тут багато всяких морехідних штуковин кшталт підзорних труб, старовинних карт, діорам, імпортних товарів, які везли купці в Європу з Південної Америки, скульптури рибалок і моряків.

Зовсім недалеко від музею стоїть височенна колона з фігурою Колумба на вершині і оглядовим майданчиком: звідти видно всю Барселона з портом і величезне синє море. А в порту пришвартований ще один експонат Морського музею - корабель Санта Еулалія, на палубі якої теж можна постояти за 1 євро в будь-який день, крім понеділка: влітку з 12.00 до 19.30, взимку - до 17.30.