Середа, 30 грудня 2015 13:22

Маріїнський палац, Київ

Маріїнський палац, Київ

У цього прекрасного споруди - сама неспокійна з усіх київських будівель історія. Побудовано його було на замовлення імператриці Єлизавети, дочки Петра I, причому місце для зведення палацу правителька вибрала особисто - на правому березі Дніпра. Проект розробляв знаменитий італійський архітектор Бартоломео Растреллі. Єлизавета до закінчення будівництва не дожила, і першою царської особливої, що зупинилася тут під час відвідин Києва, стала Катерина II.

На початку XIX століття сталася пожежа, яка повністю знищила палац. Тільки через п'ятдесят років будівля вдалося відновити - завдяки Олександру II і його дружині, імператриці Марії, облаштувала навколо палацу красивий парк.

В Другу Світову Маріїнським палатам знову не пощастило: бомба зруйнувала центральну частину палацу. Будівля відреставрували, і тепер це парадна резиденція глави України. Помилуватися внутрішнім оздобленням можна в рамках екскурсій, що проводяться в певні дні, а прогулятися по парку дозволяется в будь-який час: рослини, фонтани та інші краси збереглися тут з далеких імператорських часів.