Субота, 12 грудня 2015 08:13

Карфаген, Туніс

Карфаген, Туніс

Руїни фінікійського міста-держави Карфагена - суперника Риму за владу над античним світом.

Для приїхали в Туніс Карфаген - якщо не номер «один» або «два», то вже точно «три» в програмі відвідин. Марно просити туніських таксистів везти вас в Карфаген - це назва їм ні про що не скаже. Карфаген по-французьки - Сarthage (Картаж), фінікійці називали свою столицю Карт Хадашт - «нове місто», а римляни перейменували його в Carthago (Картаго). Стародавній Карфаген - історія Стародавнього Світу, її відображення в поєднанні з легендами, починаючи від заснування міста і закінчуючи його падінням.

У період свого розквіту Карфаген - місто велике, впливовий, густо заселений. Кріпосні стіни складали в довжину 34 кілометри, а чисельність населення досягала мільйона чоловік. Славився своїм багатством, торговим флотом і величезною гаванню. Римської імперії наявність такого могутнього сусіда-конкурента не подобалося, і впродовж півтора століть Рим і Карфаген вели затяжні Пунічні війни під гаслом «Карфаген повинен / не повинен бути зруйнований». Війна Риму з Карфагеном закінчилася перемогою першого: останній же зрівняли з землею, а саму землю засипали сіллю і сіркою. І там, де знаходився Карфаген, залишилося лише згарище.

Всі руїни і залишки будівель, звані нині Карфагеном, були побудовані римлянами пізніше на місці зруйнованого міста. Сучасні археологи частково відновили в Карфагені цілий квартал римських вілл і амфітеатр на 50 тисяч глядачів. Той, хто зруйнував Карфаген сотні років тому, схвалив би їх старання.