Понеділок, 14 грудня 2015 22:28

Кафедральний собор, Таррагона

Кафедральний собор, Таррагона

Найпомітніше і найкрасивіша будівля історичного центру Таррагони - величний собор Святої Марії XII століття. Всередині - головна визначна пам'ятка - забавна скульптура усміхненого Архангела Михаїла, що зневажає риса. Цю ж композицію можна побачити і в скарбниці собору, тільки в ще більш гротескно-сатиричному вигляді: Михайло схожий на пухлощекое рожевого янголятка, а служитель пекла - на засмаглого рогатої безумця з висунутим язиком.

Будувався собор цілих 150 років. За цей час архітектурні стилі встигли помінятися, і зовнішність собору вийшла неоднозначною - романські риси в поєднанні з готикою. До речі, стоїть він на спрадавна освяченій землі: у часи давньоримського імператора Тіберіуса тут відпускав гріхи моляться храм Юпітера, потім - церква вестготів, ще пізніше - арабська мечеть.

Католицький собор Таррагони - діючий, в ньому щодня проходять служби: з понеділка по вівторок о 9.30 і 19.30, з середи по суботу о 9.30, 11.30 і 19.30, по неділях і в дні церковних свят - о 9.30, 11.00 і 12.30.