Вівторок, 15 грудня 2015 02:58

Гран-Віа, Мадрид

Гран-Віа, Мадрид

«Велика дорога» - так перекладається з іспанського назва вулиці Gran Via. Вона з'явилася в Мадриді завдяки ініціативі короля Альфонсо XIII. Відомо, що 5 квітня 1910 король сам узяв в руки кирку і з її допомогою вийняв один камінь з стіни будинку священика, який належало знести. Ця урочиста церемонія стала початком знесення близько 300 самих різних старих будівель та реконструкції понад 50 навколишніх вулиць. Ідею прокладки широкого проспекту на початку XX століття жителі Мадрида сприйняли в багнети. Мешканцям будинків не хотілося розлучатися зі своїм житлом, торговці побоювалися, що на великій новій вулиці буде місце лише для гігантських універмагів, але аж ніяк не для їх скромних крамничок.

І все ж вулицю проклали. У народі її завжди називали Гран-Віа, а офіційних імен було декілька. Наприклад, наприкінці 1930-х років вона називалася «Вулиця Росії», а трохи пізніше навіть і «Вулиця Радянського Союзу». Табличка Гран-Віа офіційно з'явилася на проспекті лише в 1981 році.

Гран-Віа прославилася в 1929 році, коли на ній з'явилася будівля компанії Telefonica. Воно довго вважалося першим хмарочосом Європи. Крім цього, тут безліч інших будівель, завдяки яким цілком можна вивчати історію архітектурних стилів початку XX століття.

На вулиці завжди повно туристів. Тут безліч магазинів, барів і готелів.