Четвер, 10 грудня 2015 08:54

Галатський міст, Стамбул

Галатський міст, Стамбул

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Це не перший міст, що з'єднує береги мису Золотий Ріг, який відокремлює стару частину міста від нової. Перші три були дерев'яними, а четвертий, спроектований німецькими фахівцями, сильно постраждав від пожежі 1992 року. Нинішній, п'ятий за рахунком, досягає майже 500 метрів в довжину, і є дворівневим. За верхньому поверху його їздять машини і трамваї. Там же рибалки, які торгують своїм уловом, цілодобово вишиковуються уздовж перил в довгу шеренгу, яка переривається тільки в центральній, судноплавної частини моста.

Нижній рівень відданий закликальникам і рестораторам. Літніми вечорами в кафе бувають аншлаги. Майте на увазі - ціни на рибу зазвичай вказують за 100 грамів.