Четвер, 10 грудня 2015 21:17

Фонтан Султана Ахмеда III, Стамбул

Фонтан Султана Ахмеда III, Стамбул

Незвичайний для очей європейців фонтан, встановлений неподалік від входу на територію Палацу Топкапи, з'явився в Стамбулі в 1728 році. Правда, спочатку розташовувався він не на цьому місці, а на площі Бешикташ, біля моря. Адже його головним призначенням було не так облагородити місцевість, скільки надати можливість проїжджаючим по Босфору мандрівникам втамувати спрагу. На нинішню площу фонтан був перенесений пізніше.

Архітектору в даному випадку вдалося об'єднати кращі традиції османського і західного стилів. Фонтан приваблює туристів куполами на даху, витонченими кахлями і барельєфами. Питні фонтанчики розташовуються на кожній з чотирьох сторін будови. Вода подавалася безпосередньо з восьмикутного басейну всередині споруди.

Дах фонтану з м'якими вигинами і орнаментом зроблена з дерева, але покрита зверху залізом, щоб гарячі промені Сонця не нагрівали воду в басейні всередині будівлі. Напис арабською в'яззю в один рядок на головному фасаді - це повчання Султана Ахмеда III: «Моліться за Хана Ахмеда і пийте цю воду після виголошення ваших молитов».