Понеділок, 28 грудня 2015 18:16

Епідавр, Херсоніссос

Епідавр, Херсоніссос

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Місто Епідавр - головний «процедурний кабінет» древньої Греції зі знаменитим античним театром. Місце, де раніше стояла давня лікарня - Асклепион - було одним з найбільш намолених в Стародавньому світі. Тут у бога-лікаря Асклепія просили зцілення, і ретельно дотримувалися всі процедури, прописані місцевими лікарями. Головна «процедура» називалася «дієта». До її складу входили молитви, прогулянки і перегляд п'єс у місцевому театрі.

І якщо лікарня вже давно закрита, то античний театр досі працює величезної «літньою естрадою» - на його сцені раз на рік проходить знаменитий Еллінський фестиваль. Уявити собі розміри цієї естради складно. Там неодмінно треба побувати. Глядачі верхніх рядів сидять на висоті 8-поверхового будинку і при цьому відмінно чують все, що говорять актори, навіть якщо ті не користуються мікрофонами.