Субота, 12 грудня 2015 14:08

Цистерна Софра, Сус

Цистерна Софра, Сус

Цистерна Софра - одна з найбільш маловідомих пам'яток Суса, що нагадує аналогічне водосховищі в центрі Стамбула, яку обладнав імператор Юстиніан. Вона знаходиться в самому центрі медини рівно посередині між східною і західною стінами, і була побудована приблизно в VI столітті, коли Сус перебував під владою Візантії. За одними відомостями, тоді вона служила підземної в'язницею, за іншими - візантійської церквою. Те, що ця будова часів домусульманская епохи, довели ... метрологи, з'ясувавши, що довжина цистерни дорівнює рівно ста римським футам (29,5 м), а ширина 80-і, в той час як мусульманами IX століття використовувалися принципово інші одиниці виміру.

Софра була відновлена ​​династією Аглабіди, що правили в IX столітті - емір Ібрахім II наказав зробити з неї водосховище. Цистерна могла вмістити 3000 кубічних метрів води і наповнювалася за допомогою труби: за однією з версій, з розташованих близько ґрунтових вод, за іншою, висловленої істориком аль-Маліка, вода доставлялася по акведук з річки поблизу містечка Муреддіне, що знаходиться в 10 кілометрах від Суса . Щоб утримувати воду, всі стіни покриті водопроникним складом з високим вмістом золи і вугілля. Сьогодні Софра - найбільша зі збережених цистерн в Тунісі.

Розуміючи всю важливість забезпечення міста водою, крім реконструкції цистерни в стародавньому Кайруане Аглабіди побудували 15 інших величезних резервуарів для зберігання води. Хоча їх них збереглося всього дві, вони забезпечують місто досі ось уже протягом 1200 років!