Неділя, 27 грудня 2015 05:05

Церква Регіна-де-ла-Ангелорум, Санто-Домінго

Церква Регіна-де-ла-Ангелорум, Санто-Домінго

Ця церква - один з перших «довгобудів» Нового світу. Її почали зводити в середині XVI століття за наказом іспанського короля Філіпа II, а закінчили тільки до кінця XVII століття і практично повністю перебудували в XVIII столітті. Церква призначалася для черниць домініканського монастиря в Санто-Домінго, колись досить великого - згідно архівів, в кінці XVI століття в обителі налічувалося 36 черниць, і у кожної з них була особиста служниця.

Пояснення у цій незвичайній для монастирського побуту деталі просте - христовими нареченими тут ставали не ті, хто відчував покликання служити богу, але ті, кому сім'ї не змогли знайти рівного по положенню в суспільстві і багатства чоловіка. Ходили чутки, що місцеві черниці не відрізнялися зразковою поведінкою. У 1941 році велика частина монастиря була знесена - обителі все одно вже не було, а в її келіях з 1916 року розміщувалися сестри милосердя.

Характерні риси зовнішності відмінно збереглася церкви - готичні фігури на фасаді, увита зеленими рослинами дзвіниця і величний вівтар у стилі бароко.