Четвер, 10 грудня 2015 08:03

Блакитна мечеть Султанахмет, Стамбул

Блакитна мечеть Султанахмет, Стамбул

Через площу, навпаки Айя Софії стоїть мечеть султана Ахмета. За часом два цих храму розділяє майже тисячоліття. Часто її називають Блакитний мечеттю, - за кольором візерункової плитки, використаної при обробці. Коли через 260 вікон сонячне світло потрапляє всередину, створюється ефект блакитного космічного світіння. Віруючі мусульмани можуть входити через головні ворота, інші відвідувачі йдуть через південний вхід, закритий шкіряним килимом, який потрібно відхилити, щоб потрапити всередину.

Чоловіки під час намазу відокремлені від жінок і туристів перегородкою. Фотографувати дозволено, але тільки без спалаху. Взуття перед входом необхідно зняти і залишити перед дверима або укласти в пакет і занести всередину, залишивши в комірці на зберігання.

З травня по жовтень в північній частині мечеті проводяться музично-світлові шоу.

У Блакитної мечеті 6 мінаретів. За легендою, султан Ахмед I наказав зодчому по імені Мехмед-ага звести «алтин мінарет» - золоті мінарети, а той, не почувши, зробив «алти мінарет» - шість мінаретів. Це було більше, ніж у головній мусульманської мечеті в Мецці, і ісламське духовенство сильно разгневалось. Довелося султану на власні кошти добудовувати в Святому місті в Аравії ще два мінарети, щоб вийшло 7.