Як уникнути теплового перегріву

Як уникнути теплового перегріву

Як тільки починається літній сезон, лікарі не втомлюються нас попереджати про небезпеку тривалого знаходження на сонці і реальної можливості отримання теплового удару, в кращому випадку - теплових м'язових судом. Судоми, як правило, виникають в результаті порушення водно-сольового балансу, що виник через зневоднення організму. Основними симптомами теплового удару є:

 • головний біль і слабкість;
 • нудота;
 • непритомний стан і помутніння свідомості.

Тепловий удар виникає в результаті припинення організмом регуляції температури тіла, і може закінчитися для постраждалого достатньо плачевно.

Гірські курорти Криму і Феодосії, завдяки своїй відкритій місцевості і сверхвлажной клімату представляють зону ризику для любителів туристичних походів. Бо саме в таких походах дуже висока ймовірність отримання теплового удару. Фахівці рекомендують в обідній час виконувати привали з відпочинком в тіні дерев.

Як же уникнути теплового удару?

Ось деякі поради, дотримуючись яких ви зможете знизити тепловий вплив на організм в дуже жарку погоду.

 • Одяг має бути просторою, легкої, зручною і світлих кольорів.
 • Не перевантажуйте, знизьте свої фізичні і по можливості і психологічні (стресові) навантаження в цей період. Не займайтеся спортом на відкритому повітрі.
 • Не вживайте в спекотні дні алкогольних напоїв. Вони приведуть до ще більшого порушення водно-сольового балансу.
 • Намагайтеся збільшити споживання рідини (води, соків та інших безалкогольних напоїв), але при цьому не захоплюйтеся напоями з вмістом кофеїну.
 • Для захисту своїх шкірних покривів, використовуйте косметичні захисні засоби з УФ фільтрами.

Поради по наданню першої допомоги при перших ознаках теплового удару:

 • Перемістіть потерпілого в тінь або будь-яке інше прохолодне місце.
 • Постарайтеся знизити температуру тіла за допомогою холодної води, аж до обливання.
 • Негайно викликати швидку допомогу або звернутися в найближчий медичний заклад.

Якщо ви відпочиваєте на території бази відпочинку в Одесі, ви можете звернутися за допомогою в цілодобовий медичний пункт або на рятувальну станцію. Кваліфіковані співробітники нададуть вам медичну допомогу і в разі необхідності допоможуть з транспортуванням до лікарні.

У зв'язку різко аномальним жарким літом, яке ми спостерігаємо протягом останніх кількох років, дуже небезпечним стає відпочинок «дикуном». Незважаючи на його порівняно дешеву вартість, не варто нехтувати комфортабельними умовами проживання в пансіонатах і готельних комплексах курортів Криму, особливо якщо ви відпочиваєте з маленькими дітьми. Це в першу чергу буде безпечніше для здоров'я всієї вашої родини. Тому не варто морочити собі голову питаннями типу: «Скільки коштує відпочинок в Ялті, або в інших кримських містах?».

Думайте і дбайте насамперед про своє здоров'я і безпеки. Адже на здоров'ї економити не варто.