Санаторії для вагітних в Україні

Санаторії для вагітних в Україні

Якщо перед вами постало питання вибору санаторію для вагітних вам необхідно враховувати ряд факторів, основний з яких - необхідність та доцільність. При виборі санаторію чи курорту слід врахувати, що стан вагітної жінки змінюється дуже швидко і вибирати санаторій, де можливе спостереження лікаря акушера-гінеколога, а також наявне цілодобове спостереження лікаря.

Терміни та показання для санаторно-курортного оздоровлення завжди визначає лікар жіночої консультації. Ефективність санаторно-курортного лікування вагітних жінок залежить від правильного відбору з урахуванням супутніх екстрагенітальних захворювань і особливостей перебігу вагітності. Програма санаторно-курортного лікування вагітних жінок і склад процедур визначається даними обстеження. Таке обстеження вагітній жінці слід пройти за місцем проживання. Відпочиваючи на курорті потрібно завжди мати при собі обмінну карту або виписку з результатами обстеження.

Основу санаторно-курортного оздоровлення вагітних жінок складають кліматичні лікувальні процедури (дозовані прогулянки, повітряні ванни, сон на повітрі).

Під час вагітності небажані різка зміна клімату та географічної широти. Враховуючи напругу механізмів адаптації протягом вагітності, краще оздоровлення вагітних жінок у метеорологічних умовах, звичних для пацієнток, щоб уникнути процесу акліматизації і, отже, попередити ускладнення вагітності.

Вирушаючи відпочивати на південні курорти, вагітній жінці слід пам'ятати, що особливо активно сонце в липні серпні і полудень. Майбутня мама ризикує швидко перегрітися на сонці і знепритомніти, так як під час вагітності змінені процеси теплообміну. Під дією сонця прогресує варикозне розширення вен на ногах. Це пояснюється тим, що під час вагітності кровотік у венах утруднений, а якщо вагітна жінка до того ж знаходиться в умовах жаркого клімату, порушуються процеси теплообміну, знижується артеріальний тиск і кровотік сповільнюється, що сприяє розвитку застійних явищ у венах. Тривале перебування на сонці може сприяти розвитку маткової кровотечі у зв'язку зі зниженням артеріального тиску і тонусу м'язів.

Однак дозовані сонячні ванни надають прекрасну зміцнюючу дію на організм вагітної: посилюється обмін речовин, покращується робота залоз внутрішньої секреції, збільшується кількість гемоглобіну, синтезується вітамін Д (він особливо важливий при вагітності для запобігання рахіту у плоду). Однак сонячні промені можуть сприяти появі на шкірі лоба, щік, носа вагітних жінок пігментних плям (хлоазм), особливо у жінок, смаглявих від природи. В основі патогенезу хлоазми вагітних лежить фізіологічне підвищення рівня естрогену і прогестерону. Після пологів хлоазма зазвичай проходить. Запорука успішного лікування і профілактики хлоазми - захист шкіри від ультрафіолетового опромінення. При засмагу вагітній жінці слід уникати прямих сонячних променів і використовувати сонцезахисні засоби.

Плануючи екскурсійну програму, треба пам'ятати про те, що при вагітності не можна підніматися на висоту більше 1000 м над рівнем моря через можливість різкої зміни внутрішньоматкового тиску. З цієї причини, а також через неминучою вібрації варто відкласти на потім вертолітні екскурсії та заняття верховою їздою. Напевно, зайве нагадувати, що вагітним краще утриматися від екстремальних розваг, таких як рафтинг, дайвінг, джипінг, параглайдинг тощо.

Санаторії Миргорода приймають на оздоровлення та лікування вагітних жінок, але варто уточнювати спеціалізацію та наявність необхідних процедур і фахівців з врахуванням умов протікання вагітності та стану вагітної у конкретній лікувальній установі краще заздалегідь. Працівники нашої компанії з радістю допоможуть підібрати найкраще місце для відпочинку. Трускавець по праву вважається сприятливим місцем для нормального розвитку і протікання вагітності. Гірське повітря, збагачений ароматами хвої і смерек, разом із всесвітньо відомими цілющими трускавецькими питними джерелами, чудово допомагають відновити здоров'я і зміцнити нервову систему. Основним профілем лікування захворювань в санаторії "Рубін", наприклад, є хвороби сечостатевої системи (хронічної форми і в стадії загострення). На його базі розташована прекрасна бальнеоозокеритолікарня.

Санаторій пропонує для відпочиваючих:

  • одно-і двомісні номери класу: «економ», «стандарт», «покращений»;
  • триразове харчування (за ресторанній системі «шведський стіл»);
  • хорошу інфраструктуру і цікаву культурну програму.

Ще одним прекрасним курортом є Кримське місто Саки. Вдале поєднання морського і степового клімату є чудовим місцем для поєднання відпочинку та лікування лікування в санаторії «Полтава-Крим». Цей санаторій пропонує свої послуги з оздоровлення протягом усього року. Чисте море і широкий комплекс методик і способів санаторно-курортного лікування допомагає підтримати здоров'я жінок на стадії планування, що в наслідку дозволяє народити здорового малюка. У санаторії пропонується проходження:

  • курс лікування жіночого безпліддя, пов'язаного з непрохідністю маткових труб, гіпофунгцією яєчників і гіпоплазією матки;
  • процедури лікування хронічного тазового болю;
  • сеанси лікування порушень оваріально-менструального циклу.

З числа санаторіїв «останнього покоління» особливої уваги заслуговує Апарт-готель «Шале Грааль». Цей курортний комплекс розташований на території Трускавця і дуже близько до бювету мінеральних вод. Чисте повітря, тиша і паркова зона дозволяють відпочити від міської метушні і побути наодинці з собою. Відпочинок в апарт-готелі «Шале Грааль» надає можливість лікування мінеральними водами з чотирьох курортів України (Рогашки Слатіна, Моршина, Східниці та Трускавця). Тут впроваджуються в лікування новітні медичні розробки і програми, включаючи антистресові, і здійснюється індивідуальний підхід до кожного гостя апарт-готелю. Варто відзначити, що цей санаторій не спеціалізується на лікуванні вагітних жінок. Список всіх доступних санаторно-куротних установ для вагітних на території України уточнюйте у представників компанії.

Санаторії для вагітних в нашій країні намагаються природним чином впливати на процес вагітності і надавати позитивний вплив на здоров'я майбутньої мами і дитини. У такому положенні жінкам часто не можна застосовувати медикаментозне лікування, ось тут на допомогу і приходять санаторно-курортні комплекси України із спеціальними програмами оздоровлення для майбутніх мам.