Понеділок, 14 грудня 2015 15:42

Палац каталонської музики, Барселона

Палац каталонської музики, Барселона

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Сюди можна прийти не тільки на один з численних вечірніх концертів та фестивалів класичної, симфонічної та популярної музики, а й потрапити в палац вдень - з екскурсоводом. Ця будівля початку XX століття в стилі модерн вражає уяву не тільки зовні - своїми химерно розмальованими стінами, кахельними колонами і зубчастими обрамлениями даху, але і всередині: грандіозних розмірів концертний зал на дві тисячі глядачів сяє різнокольоровими стеклами вікон і стелі, а над партером висить незвичайний увігнутий купол, як гігантська вітражна крапля, набрякла і цілком готова пролитися на голови глядачів. Освітлення тут природне, що для Європи - унікальність.

Що стосується вистав, то вони - світового рівня. Особливо варто відвідати постійне шоу, що сполучає класичні арії із запальним іспанським танцем, - «Опера і фламенко».