Вівторок, 15 грудня 2015 10:51

Фортеця Віла-Велья, Тосса-де-Мар

Фортеця Віла-Велья, Тосса-де-Мар

Найголовніше прикраса, пам'ятка, історична цінність і один із символів Тосси-де-Мар - видатна в море і височіє над містом середньовічна фортеця Віла-Велья, одна з найкрасивіших на всьому каталонському узбережжі. Це не просто фортеця, а шматок Старого міста, який чудово зберігся для своїх 800 з гаком років. Піднятися до Віла-Велье можна прямо від Великого пляжу - по серпантинної дорозі, вимощеній камінням, - на забавному колісному паровозику або пішки.

Види з кріпосних стін відкриваються приголомшливі - на безкрайні морські простори з різнокольоровими вітрильниками біля узбережжя, на Великий пляж з загоряють тілами, на статую Мінерви на набережній і пам'ятник тутешньому пернатих мешканців - Альбатросу, на сусідні скелі з шикарними приватними особняками і кремово-жовтуваті даху сусіднього до фортеці Старого міста з суша на них білизною.

Вийшовши з фортеці, можна побродити по вузеньких вуличках, наповненими ароматами квітів, заглянути в Міський музей і побачити там картину Марка Шагала «Небесний скрипаль», а потім пролізти у вузький лаз в одній з міських стін і виявити себе стоять на вершині скелі над маленьким полунудістскім пляжик.