Понеділок, 14 грудня 2015 01:54

Атолл Даалу, Мале

Атолл Даалу, Мале

На відміну від більшості Мальдівських атолів, Даалу багатий не тільки природними, а й історичними пам'ятками. У столиці атола, на острові Кудахуванду (Kudahuvandhoo) знаменитий мандрівник Тур Хейєрдал свого часу брав участь в археологічних розкопках і вийшов на слід не відомої науці цивілізації.

Острів Рібунду (Ribundhoo) знаменитий цілої селом ювелірів - при тому, що золотих родовищ на Мальдівах зроду не було. За однією з версій, аборигенам довелося освоїти таку оригінальну за місцевими мірками професію після того, як прямо біля їхніх берегів зазнав аварії торговий корабель з вантажем жовтого металу. На сусідньому острові Хулхуделі (Hulhudheli) теж живуть ювеліри, але їх спеціалізація - срібло і майстерна різьба по коралів, перламутру та іншим дарам моря.

Рифи навколо Даалу мореплавці завжди вважали дуже небезпечними. Крім вищезгаданого «золотоносного» галеона, в глибинах навколо атола лежать останки кораблів різних епох, які стали популярними об'єктами для wreck-дайвінгу. Крім затонулих кораблів, Даалу може похвалитися і «традиційними» спотами. У морському заповіднику Фуши Канду (Fushi Kandu) мешкає сімейство білоперих рифових акул, а неглибока коралова бухта Macro Spot припаде до душі початківцям аквалангістам і любителям підводної фотографії.

На Даалу працює школа дайвінгу Sun International Diving School. Розміститися на атолі можна в двох Резорт - шикарному Angsana Velavaru і невеликому затишному Vilu Reef.

Від міжнародного аеропорту Мале атол Даалу відокремлює 120 кілометрів. Це відстань гідроплан долає за 30 хвилин.