5 найбільш похмурих підземель світу

5 найбільш похмурих підземель світу
Як полоскотати собі нерви під час відпустки? Спуститися в підземелля, де жах пробирає до кісток, і віє могильним холодом. Скелети, вбрані в середньовічні каптани, кістки, складені штабелями і ніші, що служили вівтарями ... Називаємо найпохмуріші катакомби Європи, куди можна прийти з гідом.

Катакомби капуцинів Палермо, Італія

Почалася історія цього дивного кладовища в XVI столітті, коли на Сицилії з'явився чернечий орден капуцинів. Ченці не хотіли бути похованими далеко від рідного монастиря і обладнали кладовищі прямо в підземному приміщенні - крипті - у себе під храмом. Через деякий час з'ясувалося, що дивний повітря в катакомбах не дозволяє трупах розкладатися. І тоді тут стали ховати місцеву еліту, попередньо висушуючи і наряджаючи. Кладовище діяло до кінця XIX століття. За цей час тут почалася загробне життя у восьми тисяч сицилійців. По обидва боки цих підземних ходів лежать, стоять і висять на гаках трупи - в одязі, в яких вони були сюди принесені кілька століть тому.

Катакомби Святої Соломонії Пафос, Кіпр

Вхід в катакомби Соломонії легко дізнатися, завдяки зростаючому неподалік фісташкові дерева, обвішані різнокольоровими ганчірку, намистом і хустками: їх залишають стражденні вилікуватися від хвороб. Спочатку тут була міська усипальниця, яка з приходом християнства стала служити притулком для перших послідовників нової релігії. Але воно не врятувало від смерті Соломонию і сімох її синів, яких вбили на очах матері й поховали тут же. У підземних лабіринтах до наших днів збереглася давня церква, стіни якої розписані фресками. Є в катакомбах і джерело з цілющою водою, виліковує всі недуги.

Катакомби Св.Павла Мдіна, Мальта

Мальтійські катакомби Св. Павла недалеко скромніше римських, тут немає розмаху трагедії, яку пережили християни на початку своєї історії. Але без враження не втечеш і звідси. У цих підземних залах накривали поминальні трапези, в невеликих нішах стояли лампади. Згідно з легендою тут молився апостол Павло, той самий, що нібито плив на кораблі і розбився біля берегів Мальти.

Катакомби Ком ель-Шугафа Олександрія, Єгипет

Це римський некрополь початку нашої ери. Триярусний лабіринт гробниць йде на 35 метрів під землю. Нижній поверх повністю заповнений водою, другий - частково. Одне з найцікавіших місць - Тріклініум. Це трапезний зал, який використовували родичами померлого для проведення церемоній прощання. Саме ж страшне - зал Каракалли, де поховано безліч людей і тварин, убитих за наказом жорстокого римського імператора. Похоронна капела розписана сценами християнських похоронів, вхід до неї охороняють статуї богів Собека і Анубіса в римських обладунках.

Катакомби Парижа Париж, Франція

Катакомби на околиці Парижа з'явилися тоді, коли місто інтенсивно забудовувався, і для зведення церков, будинків і палаців потрібен був камінь. У підземне кладовище катакомби перетворилися на 1785-1810 роки, коли під землю були опущені кілька мільйонів скелетів. Їх привозилися сюди вночі на возах з кладовища Невинних, розташованого в центрі міста. Таке рішення паризькі влади взяли через те, що на кладовищі рівень землі через численні поховань піднявся місцями до трьох метрів, і воно стало розсадником інфекцій. В катакомбах робітники укладали різні частини кістяків окремо один від одного. Так що сьогодні тут можна побачити, приміром, стіну, складену з одних гомілкових кісток.