Недоліки подорожі з зими в літо

Недоліки подорожі з зими в літо

Звичайно, краще всього відправитися у відпустку в теплу пору року. Тоді зовсім не обов'язково їхати дуже далеко. Підійде який-небудь пансіонат в Ялті або туристичний комплекс. Благо погода дозволяє. Однак іноді так виходить, що, незважаючи на всі Ваші старання, відпустка потрапляє на зиму.

На море взимку

Нічого страшного в цьому немає, тому що такий перенос відпустки всього лише означає, що летіти доведеться далі. База відпочинку в Одесі змінюється на готель в Таїланді або в Єгипті. Там буде і золотистий пісок, і блакитне море й екзотичні фрукти. Однак не поспішайте радіти. Багато лікарів вважають, що в такій зміні пір року немає нічого хорошого. І навіть більше того - вона може завдати шкоди здоров'ю.

Тільки на яких-небудь маленьких островах у Тихому океані зміна пір року проходить непомітно. В інших місцях зима не схожа на літо. У холодну пору року і дні коротше, і на вулиці холодно, і сонця менше. Природно, все це впливає на людину. Виникає почуття пригніченості, посилюється втома, настрій скаче. За сонцем можна відправитися в далекі країни. Нова обстановка, свіже повітря, враження - все це буде дуже до речі. Особливо для хворих вегето-судинну дистонію, гіпотиреозом, легеневими захворювання та іншим.

Недоліки та протипоказання

Але тут є ряд недоліків. Перше - різка зміна умов обов'язково викличе нездужання організму. Організму для прийняття нових правил гри потрібно 2-3 дні. Особливо сильно це відчують люди з гіпертонією, астмою, серцево-судинними захворюваннями, порушеннями нервової системи. У них імунітет і так ослаблений, тому звикання до нових умов буде не легким. Слабкість, головний біль, перепади тиску - ці та інші неприємності їх очікують.

Цього можна уникнути, якщо дотримуватися деяких правил. Засмагати найкраще вранці до 12-ти годиною або ввечері до 16-ти. Процедуру не слід затягувати (до двох годин), і краще всього проводити її під розсіяним світлом (тент, під кроною дерев). Так само надлишок ультрафіолету може спровокувати алергічні реакції або фотодерматоз. Не слід жартувати з раціоном харчування. Сили організму будуть кинуті на перехід на новий тип обміну речовин. А також нові страви або незвичайні поєднання можуть внести свою лепту. Тому в аптечці повинні лежати такі препарати як сорбенти, ферментні препарати, і ті, які нормалізують мікрофлору кишечника.

З літа в зиму

Повернення назад теж слід продумати. Організму доведеться знову звикати до зими, тому потрібно вживати заходів. Потрібно висипатися, уникати надмірних фізичних навантажень і стресів.

Планувати відпустку потрібно так, щоб в запасі було 2-3 дні до виходу на роботу. Нехай ці дні підуть на те, щоб акліматизуватися до звичних умов. В принципі немає вікових обмежень на відпочинок з різкою зміною клімату. Однак так чинити людям старше 50-ти все ж не радять. Звичайно, тут все залежить від конкретного організму. Ви можете помітити бабусь і дідусів на пляжах небудь Туреччини. Або навіть зовсім немовлят.

Також не слід відпочивати таким чином більше десяти днів. Цього часу вистачить на те, щоб отримати свою дозу сонця, відпочити і набратися сил.

Звичайно, організму доведеться пережити стрес через палючого сонця, незвичних води і пиши. Тому тур потрібно вибирати з розумом. Пам'ятати про місцеві захворювання і про свої вже наявні. Якщо Вам все-таки не пощастило, і лікар заборонив залишати свої рідні простори, то теж не варто впадати у відчай. Вибирайте, що ближче. Наприклад, відпочиньте в ЛОЦ "Демерджи" в Алушті або їдьте в туристичний гірськолижний комплекс.