Туристично-рекреаційний потенціал Криму

Туристично-рекреаційний потенціал Криму

Унікальна природа Криму завжди приваблювала туристів. На півострові можна знайти відпочинок на будь смак: на рівнині і в горах, на морі і озері, в лісах і степах. На території Криму знаходяться згаслі вулкани і діючі грязьові джерела, буйна зелень субтропіків змінюється аскетичними ландшафтами напівпустелі. Береги півострова омивають Чорне та Азовське моря.

Більше 3000 об'єктів, що становлять інтерес для туристів, розміщені на території Криму. Приблизно половина з них знаходиться в південнобережної зоні, інші більш-менш рівномірно розподілені по інших районах.

Туристи, які приїжджають до Криму, мають можливість відвідати 17 державних музеїв, шість заповідників, кілька десяткою печер. На території півострова розташовано близько 800 карстових печер. Найвідоміші з них, Червона печера і Мармурова печера, повністю обладнані для відвідування туристами.

Активний туризм

За останній час в Криму успішно розвиваються нетрадиційні види туризму:

 • спелеологія;
 • скелелазіння;
 • кінні походи;
 • велосипедні походи;
 • дельтапланеризм;
 • гірські походи;
 • винні тури;
 • мисливські тури;
 • вертолітні екскурсії;
 • прогулянки на яхтах;
 • дайвінг;
 • каякінг.

Тури можуть включати в себе кілька видів активного відпочинку, їх можна набувати індивідуально або для групи людей, можливі варіанти розміщення та обслуговування різної цінової категорії.

Купуючи путівку в пансіонати Феодосії, ви маєте можливість долучитися до польотів на дельтаплані, у Феодосії знаходиться центр дельтапланеризму в Криму.

Паломницький туризм

Останнім часом у Криму отримав розвиток паломницький туризм. Кримська і Сімферопольська єпархії спільно з Міністерством курортів і туризму розробили маршрути одноденних екскурсій по святинях Криму. Вирушаючи на відпочинок до Ялти, недорого заплативши, можна відвідати монастирі та храми Сімферополя, Севастополя, Бахчисарая і Великої Ялти.

Етнічний туризм

На півострові проживало у свій час більше 100 національностей. Розроблено тури по історичній батьківщині для болгар, греків, кримських татар, німців і чехів, чиї предки колись жили на території Криму. У програму туру входить відвідування архітектурних і релігійних пам'яток.

Агротуризм

Новим перспективним напрямком у розвитку туризму в Криму став агротуризм. Його також називають сільським або зеленим. Цей вид туризму сприяє розвитку малого бізнесу, прилучає людей до природи. Вже створені маєтку, реалізують принципи агротуризму.

Науковий туризм

У Криму з давніх років ведеться серйозна наукова робота в різних областях. Державний Нікітський ботанічний сад знайомить туристів з колекціями плодових і декоративних рослин, проводить дегустацію екзотичних плодів і страв, приготованих з них.

Інститут винограду і вина "Магарач" проводить екскурсії, на яких туристів знайомлять з історією створення вин, показують заводські лабораторії і проводять дегустацію.

Інститут біології південних морів запрошує туристів відвідати свій акваріум, аби помилуватися екзотичними мешканцями моря. Вибираючи відпочинок в Судаку, не забудьте відвідати карадазький дельфінарій.

Відвідування Кримської астрофізичної обсерваторії та Центру з управління та випробування космічних об'єктів залишить незабутнє враження.

Автотуризм

Як дуже перспективний напрямок розглядається автотуризм. На півострові постійно ведеться робота з поліпшення дорожньої мережі, опрацьовуються схеми розміщення АЗС, СТО, мотелів.

Лікувальний туризм

Крим завжди був привабливий для людей з різного роду захворюваннями. Для Автономної Республіки Крим розвиток санаторно-курортного лікування є пріоритетним напрямком. Всього в Криму налічується приблизно 600 закладів лікувально - оздоровчого профілю. Більше 90% оздоровчих закладів розташоване на вузькій прибережній смузі. У здравницях Південного Берега Криму лікується у основному доросле населення, для дітей призначено дитячий курорт Євпаторія.

Найбільші туроператори в Криму завжди готові надати свої послуги для придбання найрізноманітніших турів на півострів Крим.