Вівторок, 29 грудня 2015 07:47

Скельний монастир Аладжа, Болгарська Рів'єра

Скельний монастир Аладжа, Болгарська Рів'єра

Монастир Аладжа - це болгарські "Метеори", в малому масштабі, але все ж ... Він ховається від сторонніх очей в печерах серед вапнякових скель на висоті з 10-поверхового будинку. Чому його побудували саме там? Вчені ламають голови. Поки вдалося дізнатися, що Аладжа в перекладі з турецької означає «строкатий», що пов'язано з барвистими фресками, якими були розписані стіни монастиря. Зараз від колишньої пишноти залишилися лише фрагменти, але й ті вражають уяву.

Фреска - розпис по сирій штукатурці. Ця техніка часто використовувалася в середньовіччі, оскільки дозволяла зберігати малюнок протягом багатьох десятиліть. Писалися фрески в основному на релігійні сюжети.

Перший ярус монастиря займають побутові приміщення - келії для монахів, трапезна і склеп. А знаменитими фресками розписані стіни каплиці, куди ведуть круті сходи. Там же знаходиться історичний музей та оглядовий майданчик, з якого відкривається найкарколомніший вид на море на Болгарській Рив'єрі.

Неподалік від Аладжі є ще один монастирський комплекс, прозваний Катакомбами. Він майже не зберігся. Зате там виявили керамічні черепки і монети. Вважається, що в катакомбах 17 століть тому ховалися перші християни.