Неділя, 13 грудня 2015 01:41

Село Спадщини, Абу-Дабі

Село Спадщини, Абу-Дабі

Абу-Дабі постійно будується і стрімко розвивається, будівлі його ультрасучасний і не схожі одне на інше. Дивлячись на місто сьогодні, майже неможливо уявити, що всього якихось 50 років тому тут жили без електрики і багатьох інших благ цивілізації. Щоб у цьому шаленому ритмі постійного оновлення не розгубити історію своєї країни і заодно нагадати молодим, що «так» було не завжди, за спеціальним указом Його Величності Шейха Заїда Бен Султана аль Нахьяна була створена етнографічна Село Спадщини.

Heritage Village замислювалася як традиційне бедуїнське поселення - живий музей, що дозволяє заглянути в минуле. Намети з козячої вовни, вогнища з кавниками, стара свердловина і іригаційна система, будинки з саманної цегли, старий рибальський базар, верблюди ... А ще - кілька майстерень, де можна «вживу» поспостерігати за виготовленням ювелірних прикрас, гончарних і мідних виробів. Часом відвідувачам дозволяється спробувати себе в якомусь із старих ремесел. Тут же - магазини з східними солодощами, прянощами та місцевими виробами; є крихітний музей зі старовинними предметами народного побуту і першими фотографіями міста. Ось чого немає, так це обмежень на фотозйомку. Навпаки, гостям настійно рекомендують не ховати свої фотоапарати, а гостинні місцеві ремісники готові сфотографуватися з відвідувачами на пам'ять.

По п'ятницях у Селі працює колоритний східний ринок. У вихідні та святкові дні гостей веселять народними піснями і танцями, демонструють мисливських соколів. Розташована Село-музей на мальовничому мисі недалеко від Marina Mall. З її маленького пляжу відкривається чудовий вид на набережну Корніш, що підсилює ефект контрасту між «було» і «є».