Субота, 12 грудня 2015 20:20

Пальма Джумейра, Дубай

Пальма Джумейра, Дубай

Це, мабуть, самий амбіційний арабська проект - мережу насипних штучних островів (або «пальм»), які в майбутньому повинні перетворитися на пляжний Лас-Вегас, де можна буде відпочивати і витрачати гроші цілодобово і з неабияким розмахом.

З трьох задуманих островів функціонує поки тільки один - Пальма Джумейра, на білих пісках якої височіє гігантський готель «Атлантіс». 5-кілометрова конструкція острова складається з «ствола» і відходять від нього 16 «листя», заставлених готелями, магазинами, віллами і ресторанами. Від хвиль з боку Перської затоки острів захищає потужний насипний хвилеріз у вигляді півмісяця. Потрапити на Пальму Джумейру можна по монорельсової дорозі, яка проходить по прокладеному до острова мосту.

Два інших острова - Пальма Джебель Алі (The Palm Jebel Ali) і Дейра (The Palm Deira) - поки страшно далекі від стадії завершення. Роботи на цих піщаних «пальмочку» були припинені після фінансової кризи 2008 року. Поки відомо лише, що на першому з них виросте черговий хмарочос (тендер виграла компанія Nakheel Properties), який, швидше за все, стане черговим рекордсменом по висоті, переплюнув саму Вежу Халіфа.