Вівторок, 22 грудня 2015 00:19

Нова Олександрійська бібліотека, Олександрія

Нова Олександрійська бібліотека, Олександрія

Колись, а саме в III столітті до нашої ери, тут знаходилася сама знаменита бібліотека Стародавнього світу. Однак вона, на жаль, давно згоріла, встигнувши за життя стати легендою. 11-поверхова будівля нової Александрійської бібліотеки, є однією з найбільших і найсучасніших у світі, нічим не нагадує про античність. Це - гігантський диск, наполовину занурений у воду, прикрашений по фасаду різними письменами. Внутрішній інтер'єр - величезний світлий простір, оформлений колонами і переходами і оснащений сучасними технічними засобами. По залах бібліотеки проводяться безкоштовні екскурсії англійською мовою.

На сьогодні в бібліотеці є більше одного мільйона книг (більша частина - з часового проміжку від стародавнього Єгипту до ісламського середньовіччя), і її фонд збільшується передусім завдяки приватним пожертвам. Але бувають і винятки, які теж вітаються. Так, кілька років тому Національна бібліотека Франції пожертвувала своїй олександрійській "колезі" півмільйона фоліантів.

Крім зберігання книг, бібліотека організовує симпозіуми та наукові конференції, і їх відвідувачам необхідно ознайомитись із готелі Єгипет Хургада. У комплексі розташований побудований у вигляді футуристичної черепашки Науковий центр і Планетарій. Також тут є музей президента Єгипту Садата, музей стародавніх манускриптів, музей старожитностей, де зберігаються єгипетські, греко-романські, коптські та ісламські артефакти. Є і музей історії науки, що розповідає про досягнення у цій сфері. Біля входу в бібліотеку - 12-метрова статуя царя Птолемея II, піднята археологами з дна моря.

У Бібліотеці розташоване дзеркало Архіву інтернету.

Розташована бібліотека на березі моря в Східній бухті. Від площі Саад Заглюль (Saad Zaghloul) 15 хвилин ходу. Якщо на трамваї - зупинка El-Shahid Moustafa Ziean.