Середа, 16 грудня 2015 01:30

Музей науки Космокайша, Барселона

Музей науки Космокайша, Барселона

У цьому найцікавішому місці Барселони можна виявити всі наукові та псевдонаукові висновки людства про Землю і Всесвіту, накопичені за багато-багато століть існування хомо Сапієнза. Відкритий в далекому 1981 році музей деякий час перебував на реконструкції, але в 2004 році, повністю перекроєний, знову відчинив свої двері для всіх, хто цікавиться навколишнім світом дорослих і дітей.

Тут ви побачите відтворену екосистему амазонських джунглів разом з зубастими піраньями, крокодилами та іншими видами тварин і рослин - у величезній оранжереї в тисячу квадратних метрів під скляним куполом. Вологість всередині - майже стовідсоткова, - така ж, як у справжньому тропічному лісі.

Геологічний відділ показує блакитну планету в розрізі. На створення величезної конструкції знадобилося майже 100 тонн різних матеріалів, зате відвідувачі дізнаються під час її огляду, як влаштована Земля, як рухається земна кора і які процеси відбуваються в ядрі. Особлива гордість музею - модель діючого вулкана.

Ще один захоплюючий зал - еволюції матерії і життя на нашій планеті: від давнини 14 мільярдів років, коли все тільки зароджувалося, до появи людини.

Кілька зон призначені виключно для малюків від 3 до 6 років: тут дітворі на наочних прикладах пояснюють, що таке електрика, як зловити світло дзеркальцем, чому лупа збільшує зображення та багато іншого. Особливо подобається юним науковцям планетарій, в якому можна побачити Місяць, Сонце, Марс і хвостату комету.

Найцікавіше, що всі експонати можна помацати, посмикати, понюхати, щоб на особистому досвіді переконатися в правильності досліджень вчених.

У CosmoCaixa також часто проходять тимчасові виставки та наукові заходи, на кшталт конференцій веб-дизайнерів і презентацій флешок.

Будівля музею цікаво і з архітектурної точки зору: побудовано воно на самому початку XX століття в стилі модерн, тому абсолютно не схоже на палацового вигляду споруди того ж віку.