Мінеральні джерела Криму

Мінеральні джерела Криму

Кримські курорти є альтернативою гарячих турів в Єгипет ще й тим, що здавна славилися своїми мінеральними джерелами. На півострові їх налічується більше сотні, проте з лікувальною метою використовуються небагато, приблизно близько десяти джерел. Кримський півострів вченими розділений на три гідромінеральних області: гірський Крим, рівнинна, Керченський півострів.

У гірському Криму виявлені хлоридні і сульфатні води. Температура таких вод порівняно невисока (від 12 до 15 градусів) і лише в деяких місцях досягає 27 градусів за Цельсієм. Основним елементів у складі газової суміші цих вод є азот, дуже в малих кількостях присутній метан, сірководень і вуглекислий газ.

Рівнинний Крим багатий на азотні, сірководневі, метанові і змішані води. Такі води можуть як холодними від 14 до 15 градусів за Цельсієм (розташовуються в основному у верхній частині земної кори) так і гарячими - до 58-62 градусів, і розташовуються в нижніх шарах порід. Мінералізація цих вод також різна - від прісних до солоних, з вмістом 36-38 грамів солей в одному літрі такої води. У рівнинному Криму мінеральні джерела зустрічаються досить часто, іноді попутно з видобутком інших корисних копалин.

На Керченському півострові знаходяться джерела мінеральних вод вуглекислого, метанового, сірководневого і азотного складу. На великих глибинах температура таких вод сягає майже 45 градусів. Ці джерела відомі ще з часів Боспорського царства, і користуються доброю славою до нинішніх часів. У 1904 році була відкрита мінеральна вода («Паша-Тепе»), яка зараз називається «Феодосія». За своїм хімічним складом вона була близька до мінеральної води Ессентукского джерела № 20. На міжнародній виставці, яка проходила в Бельгії в 1916 році «Паша-Тепе» отримала золоту медаль. У 1913 році у Феодосії був відкритий ще одне джерело цілющої мінеральної води, яке отримало назву «Кримський нарзан». Зараз Феодосія є відомим і популярним кліматобальнеологічні курортом. Для оздоровлення та відпочинку в Феодосії є піщані пляжі, мінеральні джерела, грязелікарні, санаторії, пансіонати і міні-готелі. Також до послуг відпочиваючих проводиться безліч екскурсій по Кримському півострову.

Ялтинський регіон також багатий мінеральними джерелами. Вода, виявлена при проході Ялтинського гідротонель, носить назву «Ялтинська мінеральна» і з успіхом застосовується санаторіями Ялти при лікуванні таких захворювань як:

  • хронічні гастрити, ентероколіти, коліти;
  • захворювання печінки, жовчного міхура та жовчних проток;
  • виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки і т.д.

У 40 кілометрах західного напрямку від міста знаходиться джерело мінеральної води «Меласс». Ця вода використовується як в оздоровчих цілях так і в якості приємно освіжаючою столової води.

Але все-таки найвідомішим мінеральним джерелом Криму є «Аджи-Су». На базі цього джерела працює спеціалізована здравниця «Чорні води», в якій успішно лікуються такі хвороби як:

  • шкірні захворювання;
  • тромбофлебіт;
  • радикуліт;
  • ішіас;
  • ревматизм;
  • хвороби суглобів і зв'язок і т.д.

Багатий запасами мінеральних вод і західний курорт Кримського півострова Піщане. Поєднання унікальних природних зцілюючих факторів має благотворний вплив на оздоровлення дорослих і дітей.

М'який клімат, тепле море, різноманітність мінеральних джерел і грязей - все це виділяє Кримський півострів з безлічі інших курортів, і дає йому статус загальоздоровчій санаторно-курортної оздоровниці.