Середа, 30 грудня 2015 23:47

Лиса гора, Київ

Лиса гора, Київ

Лиса гора - історична місцевість, що представляє собою досить велику пустку в Голосіївському районі столиці України, яка колись була безлісної. До слова, гора сьогодні аж ніяк не «лиса», на ній росте величезна кількість рослин і дерев. Але стара назва прижилася.

Це місце здавна вважалося містичним. Саме тут розігрувалися самі зловісні сцени в творах Миколи Гоголя. А композитор Модест Мусоргський в 1867 році написав симфонічну поему «Ніч на Лисій горі». Не оминула увагою це місце і булгаковська Маргарита, прилетівши сюди вночі. Сьогодні Лиса гора притягує неформалів усіх мастей - від толкієністів до сатаністів. Багато хто досі вірять у те, що сюди злітаються відьми і всерйоз не рекомендують приходити на Лису гору в Вальпургієву ніч (з 30 квітня на 1 травня).

У давнину тут справляли свої святкування і приносили жертви язичники. Після приходу християнства на Лисій горі оселилися ченці. Пізніше вони звели монастир і прорили від нього підземними хід до Києво-Печерської лаври. Монастир проіснував до середини XIX століття, коли влада викупила землю у церкві і побудували тут форт. У 1930-ті роки на місці «катакомб» організували підземний військовий завод. Після війни на горі розташовувалася ракетна база, яку змінила радіоточка, глушити іноземні станції. З початку 1980-х років Лиса гора стала природним парком, яким залишається донині.