Користь гірського повітря при вагітності

Користь гірського повітря при вагітності

Однією з найнебезпечніших загроз при вагітності є токсикоз на пізніх термінах розвитку плода - гестоз. Дане захворювання призводить до порушення будови плаценти, її кровопостачання і функцій при цьому супроводжується кисневим голодуванням майбутнього малюка і матері. У групу ризику по захворюваності гестозом можна віднести жінок:

 • з підвищеним артеріальним тиском;
 • з порушеннями функцій печінки та нирок.

При перерахованих вище порушення в організмі вагітної відбувається утворення недоокислених продуктів, які при попаданні в плаценту вражають її, що в свою чергу призводить до харчового і кисневого голодування плоду. Все це може створити серйозні проблеми у майбутнього малюка і його матері, такі як:

 • затримка розвитку плоду;
 • підвищена ступінь родового травматизму та захворюваності новонароджених.

В результаті медичних досліджень і лікарських спостережень протягом довгих років було встановлено, що ризик розвитку наслідків пізнього токсикозу можна знижувати шляхом дихання штучним або природним гірським повітрям.

Цілющі і оздоровчі властивості гірського клімату відомі з давнини, протягом багатьох століть лікування бронхітів, бронхіальної астми та туберкульозу легенів проводилося в горах, а міцне здоров'я горян описував у своїх трактатах ще Авіценна.

Так чим же корисний гірське повітря?

 • Гірське повітря покращує прохідність бронхів і вентиляцію легенів.
 • Підвищує вміст кисню в крові і зменшує кисневе голодування серцевого м'яза.
 • Знімає спазми судин серця і легенів.
 • Знижує інтенсивність алергічних реакцій і підвищує імунітет.
 • Надає життєвих сил, бадьорості та енергії, завдяки виробленню гормонів нервової системи, які тонізують активність кори головного мозку.

Кримський півострів славиться своїми гірськими пансіонатами. ЛОЦ «Демерджі» в Алушті розташований на березі Чорного моря в мальовничому місці і призначений для сімейного відпочинку. Цей пансіонат - один з найбільш комфортабельних в регіоні, славиться прекрасним харчуванням і на його території росте понад 40 видів екзотичних рослин. М'який клімат Алушти є одним з найбільш відповідних для відпочинку та оздоровлення майбутніх мам.

Використання гірського повітря як природного, так і штучного в лікуванні вагітних жінок знижує медикаментозне навантаження на їхній організм і призводить до повної ліквідації плацентарної недостатності. Крім цього лікування гірським повітрям діє як профілактичний засіб для попередження патологій, при цьому таке оздоровлення:

 • знижує і нормалізує артеріальний тиск;
 • відновлює повноцінне харчування плоду і знижує його кисневе голодування;
 • новонароджені діти відрізняються підвищеною опірністю до простудних захворювань.

Пансіонати Євпаторії запрошують провести сімейний оздоровчий відпочинок мам з дітьми та майбутніх мам в літній період. Цілюще повітря, мілководне море і піщані пляжі допоможуть відновити імунітет і життєві сили матері і дитини, а також стануть відмінним профілактичним засобом у лікуванні багатьох захворювань верхніх дихальних шляхів.

Також у цьому сезоні радують доступні ціни в пансіонатах Феодосії. Цей курорт в радянські часи був одним з найбільших центрів здравниць спеціалізуються на лікуванні та профілактики захворювань матері та дитини. Пансіонати Феодосії нададуть для вас широкий спектр медичних послуг, комфортабельні номери і відмінне харчування.

Лікування гірським повітрям не має побічних ефектів і протипоказань, тому рекомендовано практично всім вагітним жінкам особливо на пізніх термінах вагітності за відсутності будь-яких інших супутніх захворювань і лише за призначенням лікаря.