П'ятниця, 18 грудня 2015 13:13

Королівська тютюнова фабрика, Севілья

Королівська тютюнова фабрика, Севілья

Комплекс будівель Королівської тютюнової фабрики є архітектурним надбанням Севільї. Вона була побудована голландським архітектором Себастьяном ван дер Борхтом. В комплекс споруд входили також кілька стійбищ для коней і мулів - тварини використовувалися для обертання коліс.

На Королівської тютюновій фабриці вироблялося 75 відсотків усіх європейських сигар, і, якщо вірити Просперу Меріме, деякі з них робила красуня-циганка Кармен, головна героїня однойменної новели.

До речі, розхожа фраза про те, що «справжні сигари крутять на оголених жіночих стегнах» - вигадка. На найзнаменитішої тютюновій фабриці Європи жінки лише підготовляли листя, а скручували їх чоловіки.

Фабрика володіла цікавою системою водопостачання - її можна побачити під складськими терасами, на яких в печах сушилися листя тютюну. Вона підтримувала необхідний високий рівень вологості.

У минулому «злачне місце» зараз служить науці: колишня тютюнова фабрика стала частиною університету Севільї (Universidad de Sevilla). Про славне минуле нагадують майоліки на стінах огорожі з написом «Fabrica Real Tabacos». Сигарне виробництво було перенесено на північ країни, в місто Хінон.