Геліотерапія

Геліотерапія

Геліотерапія являє собою санаторно-курортний фактор, що полягає в застосуванні сонячних опромінень. Найдавніші медичні школи знали про те, що сонячне світло має цілющу силу. Сонячні ванни приймали ассірійці і єгиптяни, про вплив сонця на здоров'я не раз згадується в рукописах Гіппократа. Лікарі прописували сонячні ванни як незмінну складову курортного лікування.

Правила та рекомендації

Звичайно, шоколадний загар робить людину привабливішою, але сонячні промені необхідно використовувати з розумом, тому що дерматологи і косметологи впевнені в тому, що такого поняття як «здорова засмага» просто не існує, тому що утворюється при засмазі шкіри фарбувальний пігмент є захисною реакцією ядра клітини на ушкодження її сонячні променями. У надлишку сонячні промені можуть викликати рак шкіри. Пам'ятайте про це, вирушаючи на відпочинок в Єгипті. Але, крім цього, перегрівання на сонці призводить до втрати організмом солі і води.

Для того, щоб на відпочинку використовувати благодатний вплив сонця, уникнувши при цьому неприємних наслідків, не варто перебувати під палючим сонцем годинами. Найбільшої величини рівень сонячної радіації сягає опівдні, тому влітку сонячні ванни рекомендується приймати з 9 до 11 ранку і з 4 до 6 вечора. Не забувайте про головний убір.

Сонце - одночасно і друг і ворог людини. Для того, щоб воно було одним, потрібно вести себе на відпочинку в Ізраїлі дисципліновано, дотримуватися порад лікарів. Сонячне світло є прекрасними природними ліками, але воно, як і всякі інші ліки, повинно бути дозованим.

Грамотний підхід

Сонячні ванни необхідно приймати за призначенням лікаря, в умовах теплового комфорту. У санаторіях, в тому числі і санаторіях Криму, є спеціальні споруди для прийому сонячних ванн. Дозують сонячні ванни по спеціальних таблицях, залежно від встановленого лікарем режиму, температури повітря та інтенсивності випромінювання.

Після закінчення прийому сонячної ванни, потрібно обов'язково відпочити в тіні, а тільки потім йти купатися.

При багатьох захворюваннях взагалі не можна перебувати на сонці. Наприклад, при недостатності кровообігу, при важкій гіпертонії. Спека викликає ризик розвитку гіпертонічного кризу. А при такому захворюванні, як ішемічна хвороба серця, сонячні ванни можуть навіть викликати інфаркт міокарда. Небезпечно засмагати людям з порушеннями роботи щитовидної залози, страждають цукровим діабетом, тяжкими хворобами легень. Крім того, сонячні ванни можуть непередбачувано вплинути на людей, які страждають неврозами, психічними захворюваннями, неврастенію.

Сонячні ванни протипоказані людям, схильним до кровотеч, а також нещодавно перенесли операцію. Не рекомендовано засмагати жінкам під час місячних, а також при вагітності. Вплив ультрафіолету може згубно позначитися на стані жінок, які страждають запальними захворюваннями статевої системи. Не можна засмагати при захворюваннях, пов'язаних з високим рівнем естрогенів.