Середа, 30 грудня 2015 18:43

Церква Успіння Богородиці, Львів

Церква Успіння Богородиці, Львів

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Осколок середньовічної планування Львова, коли місто ділився по нацпрізнаку: єврейський, татарський, вірменський та інші етнічні квартали. Район, відзначений «свічкою» Успенської церкви, називався «російським» (одна з вулиць, на яку вона виходить, досі зберегла назву Руській). Гроші на храм жертвували побожний московський государ Федір я Іоаннович і претендент на московський трон Лжедмитрій I. Правда, незважаючи на статус російської і православної, зовні церква сильно змахує на італійську і католицьку, звідки-небудь з Тоскани. Усередині очей особливо радують море позолоти і сільські рушники з вишитими хрестиком Богородицею та бородатими святими.