Збираємось у автоподорож: що взяти з собою?

Збираємось у автоподорож: що взяти з собою?

Автомобіль давно перестав бути розкішшю. Тепер це звичайний засіб пересування, адже якусь малолітражку може собі дозволити практично кожен. І природно, якщо в гаражі нудиться красуня з блискучими боками, то велика спокуса відправитися саме на ній в подорож. Це стає все більш і більш популярним. Причин у цього декілька. Проте найголовнішою є свобода вибору шляху і відсутності докучливих попутників. Такі подорожі зазвичай здійснюються невеликими групами людей, тому їм слід прислухатися до порад.

Що взяти з собою в дорогу?

Найчастіше в такі мандрівки відправляються на власному авто. Поїздка може бути дальньою - з Києва на курорти Одеси. Може бути дуже далекою - з тієї ж Києва в Грецю. А може бути і ближньою - в сусіднє містечко. Так чи інакше, але першим пунктом списку є водійські права міжнародного зразка та страхування цивільної відповідальності. Так звана зелена карта (green card). У разі відсутності свого авто, але наявності прав можна орендувати автомобіль. У себе вдома або в країні, де відбуватиметься подорож - не має особливого значення. Не забуваємо про візи, гроші та документи.

Але автомобіль має властивість ламатися. Тому щоб в якийсь момент не голосувати на дорозі, не доїхавши до пансіонатів Судака, краще обзавестися окремими предметами. Наприклад, це аптечка і вогнегасник. У першій ліки повинні бути з не закінченим терміном придатності. А другий повинен бути справний. Так само необхідний знак аварійної зупинки. Знак обов'язково слід ставити, якщо машина все-таки зламалася. В іншому випадку і оштрафувати можуть.

Додамо, що вогнегасник повинен бути справний. Також він підлягає перезарядженні не рідше ніж раз на два роки. Тиск усередині балона можна визначити за показаннями манометра. Зазвичай він вже вбудований у всі сучасні моделі. Якщо стрілка виходить із зеленої зони, то вогнегаснику пора на профілактику. Можна перестрахуватися (бо найчастіше пожежі в салоні важко погасити одним балоном) і взяти кілька вогнегасників.

Інструменти, запчастини та різні корисності

Крім усього іншого, не зайвим буде навігатор. Звичайно, можна орієнтуватися по карті (її теж обов'язково потрібно прихопити). В окремих випадках це навіть краще. Часто навігатори дуже кострубато будують маршрути. Але в цілому це корисна річ, тому що він може відображати пробки, заправки і саму останню інформацію.

Природно, Вам потрібні будуть інструменти та запчастини. Інакше недорогий відпочинок в Моршинібуде затьмарений безнадійною поломкою. Вам знадобляться запасне колесо, запасні ремені генератора, термостат, свічки, лампочки, запобіжники, масло, дроти для прикурювання. А набір інструментів повинен містити пасатижі, болти, плоскогубці, цвяхи, свердло, саморізи, робочі рукавички, трос, лопата, домкрат. Не зайвим буде світловідбиваючий жилет. В окремих країнах можуть оштрафувати просто за те, що його немає в багажнику.

Список туристичного спорядження визначається безпосередньо типом поїздки. Якщо Ви їдете в Закарпаття до бабусі, то Вам не обов'язково знадобиться намет. Чим довше переїзд, тим більше ймовірність, що намет, пінка, спальник виявляться не зайвими. Не забуваємо про деякий запас їжі.

Всі інші предмети досить загальні і не належать до одних лише автоподорожей. Це предмети особистої гігієни, окуляри, засіб від комарів, зарядки та інше.