Вівторок, 15 грудня 2015 11:59

Альгамбра, Гранада

Альгамбра, Гранада

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Палацовий комплекс-фортеця Альгамбра підноситься над Гранадою і знаходиться трохи віддалік від центру. Огляд починається з величного і недобудованого палацу Карла V. Більшу частину самої Альгамбри становить низка різьблених залів і двориків, що вважаються зразком мавританського стилю і дивом збереглися до наших днів.

До Альгамбри найкраще добиратися пішки, рано вранці по крутих мощених вуличках старовинного мавританського району Альбайсін. У фортецю шикуються кілометрові черги - рухаються вони швидко, але місця в них займають за кілька годин. Тому у високий сезон і в дні національних свят викуповуйте квитки заздалегідь, краще - за кілька днів, найзручніше замовляти квитки через сайт.

Проблема в тому, що кількість людей, яка може відвідати Альгамбру за день, строго обмежена. Краще всього купити «блакитний абонемент» за 20 євро, що включає відвідини всього комплексу палаців і садів Хенераліфе протягом двох днів, або денний і нічний відвідування. Причому вночі треба вибрати, що дивитися: або палацові комплекси, або сади. Обидва видовища захоплююче прекрасні, тому що приїжджають в Гранаду люди «пропадають» в Альгамбре днями безперервно.